Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА  МІСЬКА  РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

 

9 грудня 2010                                                                                        № 1/8

 

Про затвердження

Регламенту Миколаївської 

міської ради VІ скликання

 

ВН.ЗМ.

ВН.ЗМ. ТА ДОП.

ВН.ЗМ. ТА ДОП.

ВН.ЗМ. ТА ДОП.
ВН. ЗМІН ТА ДОПОВН.
ВТР. ЧИН.

 

Розглянувши поданий проект Регламенту Миколаївської міської ради VІ скликання,  керуючись пунктом 1 частини 1  статті 26 та частиною 13 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

 ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Регламент Миколаївської міської ради VІ скликання (додається).

 

2. Рішення Миколаївської міської ради від 01.06.06 № 1/12 «Про затвердження Регламенту міської ради V скликання»,  рішення                  Миколаївської міської ради від 19.06.07 № 12/3 «Про внесення змін і доповнень до рішення міської ради від 01.06.06 №1/12 «Про затвердження Регламенту  Миколаївської міської ради V скликання», пункт 3 рішення Миколаївської міської ради від 11.09.08 № 27/10 «Про утворення постійної комісії міської ради з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин,  внесення змін до рішень міської ради від 01.06.06  № 1/13 «Про утворення постійних комісій Миколаївської міської ради, затвердження їх складу та обрання голів комісій», від 01.06.06  № 1/12 «Про затвердження Регламенту Миколаївської міської ради V скликання», від 01.06.06  № 1/14 «Про затвердження Положення про постійні комісії Миколаївської міської ради V скликання» вважати такими, що втратили чинність. 

                    

Міський голова                                                                  В.Д.Чайка

                                                               

Затверджено

рішенням міської ради

від 9 грудня 2010

№  1/8

 

 

 

 

 

РЕГЛАМЕНТ

Миколаївської міської ради

VІ  скликання

 

Регламент Миколаївської міської ради (далі - Регламент) – це нормативно-правовий акт, який встановлює порядок скликання сесії Миколаївської міської ради, підготовки і розгляду нею рішень про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії, її органів, підготовки та ведення пленарних засідань, розгляду та прийняття рішень тощо.

 

Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Стаття 1. Миколаївська міська рада - представницький орган місцевого самоврядування

 

1. Миколаївська міська рада (далі – міська рада) - представницький орган місцевого самоврядування, який представляє територіальну громаду міста Миколаєва та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Статутом територіальної громади міста Миколаєва, Європейською хартією місцевого самоврядування та іншими законодавчими актами.

 

2. Міська рада є юридичною особою, має власну печатку,  символіку, може від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав та нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, господарському суді та мати інші повноваження, передбачені законодавством.

 

Стаття 2. Основні принципи діяльності міської ради

 

1.     Діяльність міської ради базується на принципах:

 

- народовладдя;

- законності;

- гласності;

 

- колегіальності;

- поєднання місцевих і державних інтересів;

- виборності;

- правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених чинним законодавством;

- підзвітності і відповідальності перед територіальною громадою міста Миколаєва;

- державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування;

- судового захисту прав місцевого самоврядування.

 

2. Гласність у роботі міської ради забезпечується шляхом відкритості пленарних засідань міської ради, постійних комісій Миколаївської міської ради (далі – постійна комісія міської ради), а також шляхом розповсюдження інформації про діяльність міської ради, її органів та посадових осіб, інформації про прийняті ними нормативні та інші акти через засоби масової інформації.

Засідання  тимчасових контрольних комісій проводяться, як правило,  закритими.  Порядок організації роботи тимчасових контрольних  комісій визначається даним Регламентом, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законодавчими актами.

 

3. Міська рада є засновником друкованого засобу масової інформації – газети «Вечерний Николаев». Міська рада затверджує статут газети. Головний редактор газети призначається  на термін повноважень міської ради. Питання призначення та звільнення головного редактора за пропозицією Миколаївського міського голови (далі – міський голова) вирішується на пленарному засіданні міської ради. 

 

4. За рішенням міської ради, прийнятим більшістю голосів від загального складу ради, можуть проводитися закриті пленарні засідання міської ради.

На  закритому  пленарному засіданні міської ради мають право бути присутні заступники міського голови,  члени виконкому міської ради,  посадові особи,  які здійснюють державний контроль і нагляд за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування, працівники апарату Миколаївської міської ради (далі – апарат міської ради), що організаційно-технічно забезпечують  роботу пленарного засідання. 

Міський  голова за погодженням із депутатами Миколаївської міської ради (далі – депутат міської ради) визначає коло осіб,  які можуть бути  присутні на закритому пленарному засіданні. У випадку виникнення суперечності щодо доцільності присутності на закритому пленарному засіданні певної особи, міська рада приймає процедурне рішення з цього питання.

Особам, які беруть участь у закритому пленарному засіданні, забороняється використовувати фото-, кіно-, відеотехніку, засоби зв'язку, звукозапису та обробки інформації.

Міська рада в  кінці  закритого  пленарного  засідання приймає рішення  щодо публікації,  розповсюдження протоколу та інших матеріалів даного засідання. 

 

5. Гласність роботи міської ради забезпечується:

 

- публікацією звітів пленарних засідань міської ради,  постійних та інших комісій міської ради;

- публікацією нормативно-правових рішень міської ради в друкованих засобах масової інформації, заснованих міською радою;

- розповсюдженням інформації про роботу міської ради в різних засобах масової інформації, а також у Відомостях Миколаївської міської ради, які видаються один раз на півріччя.

Рішення міської ради  та розпорядження міського голови оприлюднюються у засобах масової інформації, заснованих міською радою, на офіційному сайті міської ради та на офіційному сайті ІАЦ «ЛІГА»  протягом не більше 30 днів з моменту їх прийняття.

 

6. Представники телебачення,  радіо  й преси можуть бути присутніми на засіданнях міської ради за попереднім записом, який веде апарат ради. Заявки на запис подаються не пізніше, ніж за день до початку засідання. Апарат міської ради надає представникам засобів масової інформації відповідні матеріали.

 

7. Права представників засобів масової інформації:

 

- перебувати на засіданнях президії Миколаївської міської ради (далі – президія міської ради) за запрошенням;

- збирати й одержувати інформацію, необхідну для підготовки передач або друкованих матеріалів в порядку, передбаченому чинним законодавством;

- проводити в будівлі виконкому міської ради кіно-, відео-, звуко- та інші записи, фотозйомки в установленому чинним законодавством порядку;

- відкрито здійснювати записи, у тому числі із застосуванням будь-яких технічних засобів, публічних, офіційних заходів;

- одержувати відкриту за режимом доступу інформацію у порядку, передбаченому чинним законодавством.

 

8. Обов'язки представників засобів масової інформації:

 

- при висвітленні діяльності міської ради дотримуватися чинного законодавства в галузі інформації;

- під час проведення пленарних засідань і засідань президії перебувати в залах на місцях, відведених для працівників засобів масової інформації, дотримуватися встановленого порядку, залишати сесійний зал (під час роботи сесії міської ради) лише у разі крайньої необхідності;

- під час пленарних засідань міської ради і засідань президії міської ради не заважати роботі депутатів міської ради, інших присутніх (а саме: фотографування зі спалахом, необмежене пересування по залу, встановлення засобів для зйомки перед виступаючими та інше);

- не допускати проведення інтерв'ю шляхом зйомок і записів всупереч волі депутата міської ради чи посадової особи міської ради;

- не здійснювати прихованого ведення аудіозапису чи відеозйомки;

- подавати до публікації об'єктивну та достовірну інформацію.

 

 

Стаття 3.  Запрошені і гості на пленарному засіданні міської ради

 

1. На  пленарних  засіданнях міської ради,  засіданнях її органів можуть бути присутні запрошені й гості.

Головуючий на пленарному засіданні повідомляє про присутніх на засіданні.

 

2.   Міська рада більшістю голосів або підписів депутатів від загального складу ради може зажадати  присутності на пленарному засіданні будь-якої посадової особи місцевого самоврядування м. Миколаєва, підприємств, організацій, що є комунальною власністю Миколаївської міської ради, та посадових осіб установ, організацій, підприємств, незалежно від підпорядкованості й форм власності, розташованих на території м. Миколаєва, з питань, що стосуються компетенції та повноважень міської ради. При цьому посадові особи Миколаївської облдержадміністрації запрошуються через голову облдержадміністрації.

 

3. На  пленарних  засіданнях міської ради мають право бути присутні жителі міста за попереднім записом, який веде апарат ради.  Заявки на запис подаються не пізніше, ніж за день до початку пленарного засідання.

Запрошеним особам видається разове запрошення за формою, установленою апаратом міської ради, на підставі якого запрошений має право бути присутнім під час проведення сесії міської ради, на яку видано запрошення.

Особи, що не мають зазначеного запрошення, не мають права бути присутніми в приміщенні зали, де проводиться сесія міської ради.

 

4. Порядок присутності жителів міста на засіданнях постійних та інших комісій ради визначається Положеннями про ці комісії.

 

5. Порядок розміщення депутатів та інших присутніх у сесійному залі визначається апаратом міської ради та погоджується з керівниками фракцій.

 

 

Стаття 4. Затвердження Регламенту, внесення до нього

змін та доповнень

 

1. Регламент Миколаївської міської ради затверджується на пленарному засіданні міської ради більшістю голосів від загального складу ради та діє до затвердження Регламенту Миколаївської міської ради нового скликання.

 

2. Контроль за дотриманням Регламенту покладається на постійну комісію міської ради з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності,  гласності та  законності.

Під час пленарного засідання контроль за дотриманням Регламенту покладається на головуючого на пленарному засіданні.

 

3. Зміни та доповнення до Регламенту вносяться на розгляд пленарного засідання міської ради тільки після їх обов’язкового відпрацювання постійною комісією міської ради з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності,  гласності та  законності, а також всіма іншими постійними комісіями міської ради.

Рішення про внесення змін та доповнень до Регламенту Миколаївської міської ради приймається більшістю голосів від загального складу міської ради.

 

Розділ II. ДЕПУТАТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

Стаття 5. Виникнення і строк повноважень депутата

 

1. Депутат міської ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до міської ради відповідно до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

Повноваження депутата міської ради починаються з дня відкриття першої сесії міської ради, з моменту офіційного оголошення підсумків виборів Миколаївською міською виборчою комісією Миколаївської області та закінчуються в день відкриття першої сесії міської ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата.

 

2. Після набуття депутатом повноважень йому видається посвідчення і нагрудний знак.

 

3. Спори щодо набуття повноважень депутатів міської ради вирішуються судом.

 

Стаття 6. Права та обов’язки депутата в міській раді та її органах

 

1. Депутат міської ради є повноважним і рівноправним членом міської ради - представницького органу місцевого самоврядування.

Депутат міської ради відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльності міської ради та її органів.

Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.

 

2. Депутат міської ради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданні міської ради та її органів, до складу яких він входить. Депутат Миколаївської міської ради набуває права ухвального голосу з моменту визнання його повноважень.

 

3. Депутат міської ради, крім секретаря міської ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій міської ради.

Депутат міської ради, який не входить до складу відповідного органу ради, може брати участь у його роботі з правом дорадчого голосу.

 

4. Депутат міської ради  у міській раді та в  її органах має права, які визначені в  Законі України «Про статус депутатів місцевих рад».

Порядок реалізації прав депутатів міської ради визначається Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», іншими законами України, які регулюють діяльність місцевих рад та їх органів, а також цим Регламентом.

 

5. Депутат міської ради  зобов'язаний:

 

1) додержуватися Конституції та законів України, Актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Регламенту міської ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності міської ради та її органів; 

2) брати участь у роботі міської ради, постійних комісій міської ради та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень;

3) виконувати доручення міської ради, її органів, міського голови, інформувати їх про виконання доручень.

 

6. Депутат міської ради має право порушувати в міській раді та її органах питання про необхідність проведення перевірок з питань, віднесених до компетенції міської ради,  діяльності розташованих на території міста Миколаєва підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, виконавчих органів ради, а також за дорученням міської ради або її органів брати участь у здійсненні контролю за виконанням рішень міської ради.

Депутат міської ради має право вносити пропозиції щодо усунення недоліків і порушень керівникам підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, і органів, діяльність яких перевірялася, а також органам, яким вони підпорядковані, порушувати питання про притягнення до відповідальності осіб, з вини яких сталося порушення.

У разі виявлення порушень законодавства України, депутат міської ради звертається з цього приводу до відповідних органів державної влади.

Про результати перевірки та пропозиції щодо них депутат міської ради доповідає міській раді або її органу, за дорученням яких здійснювалася перевірка.

 

Стаття 7. Депутатський запит, звернення і запитання

 

1. Депутатський запит - це підтримана міською радою вимога депутата міської ради до посадових осіб міської ради та її органів, міського голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, які розташовані або зареєстровані на території міста Миколаєва з питань, які віднесені до відання міської ради.

 

2. Депутатський запит може бути внесений депутатом міської ради або групою депутатів міської ради попередньо або на пленарному засіданні міської ради у письмовій чи усній формі.

До початку розгляду порядку денного головуючий на сесії оголошує про депутатські запити, що надійшли до міської ради.

Депутатські запити, що надійшли до міської ради, включаються до порядку денного засідання міської ради без голосування.

 

3. Міська рада може зобов’язати відповідний орган подати у встановлений нею строк звіт про виконання рішення за запитом депутата міської ради.

 

4. Орган або посадова особа, до яких звернуто депутатський запит, зобов'язані у встановлений міською радою строк дати офіційну письмову відповідь на нього міській раді і депутату міської ради. Якщо запит з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений міською радою строк, то орган або посадова особа зобов'язані письмово повідомити міську раду та депутатові міської ради, який вніс запит, та запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати один місяць з дня одержання запиту. Відповідь на запит, у разі необхідності, розглядається  на пленарному засіданні.

 

5. Депутат міської ради має право дати оцінку відповіді на свій депутатський запит. За результатами відповіді на депутатський запит може бути проведено обговорення, якщо на ньому наполягає не менше 1/4 присутніх на засіданні депутатів міської ради. Посадових осіб, до яких звернуто запит, своєчасно інформують про дату та час обговорення відповіді на запит. Вони або вповноважені ними особи мають право бути присутніми на цьому засіданні міської ради.

 

6. За результатами розгляду відповіді на депутатський запит міська рада приймає відповідне рішення.

 

7. У випадку необ’єктивного розгляду депутатського запиту посадовою особою, до якої його направлено, або невжиття нею заходів відповідно до діючого законодавства, посадова особа несе відповідальність відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

У випадку повторного порушення при розгляді депутатського запиту міський голова за зверненням депутата міської ради зобов’язаний розглянути  питання про доцільність подальшого перебування посадової особи на займаній посаді.

 

8. Усі депутатські запити, які надійшли до міської ради, контролюються та зберігаються в апараті міської ради з позначкою про дату оголошення та результати їх виконання.

Перелік депутатських запитів, розглянутих на сесії, та їх скорочений зміст вміщується в стенографічному звіті про сесію.    

 

9. Депутатське звернення – це викладена в письмовій формі вимога депутата міської ради з питань, пов’язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних  та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території міста, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз’яснення з питань, віднесених до їх компетенції.

  

10. Суб’єкт, до якого звернувся депутат міської ради з депутатським зверненням, зобов’язаний протягом десяти днів розглянути порушене в зверненні питання та дати відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати відповідь не пізніше як у місячний строк.

Порядок розгляду та надання відповіді на депутатське звернення визначається  статтею 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

Якщо депутат місцевої ради не задоволений результатами розгляду свого звернення або якщо орган чи посадова особа ухиляються від вирішення порушеного у зверненні питання у встановлений строк, він має право внести депутатський запит в порядку, передбаченому цим Регламентом.

 

11. Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом міської ради інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошена на пленарному засіданні або надана депутату в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.

 

12. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатом міської ради на сесіях ради або передані в письмовій формі головуючому на її пленарному засіданні, розглядаються міською радою або за її дорученням постійною комісією міської ради, органом або посадовою особою місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, які зобов’язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строк, встановлений радою, і про результати розгляду повідомити безпосередньо депутата, який вніс пропозицію чи висловив зауваження, та міську раду.

Міська рада та її виконавчі органи забезпечують виконання пропозицій і зауважень депутатів міської ради, схвалених радою, інформують депутатів про реалізацію пропозицій і зауважень, внесених ними на пленарних засіданнях міської ради.

 

Стаття 8. Депутатські фракції і групи

 

1. Депутатські фракції міської ради формуються на партійній основі депутатами міської ради з чисельністю не менше 5 депутатів міської ради.

Політична партія має право формувати у міській раді лише одну фракцію. Порядок вступу до фракції та виходу з неї визначається самою фракцією. Депутат може входити до складу лише однієї фракції.

 

2. Депутати міської ради об'єднуються в депутатські групи за спільністю проблем, які вони вирішують, для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень у виборчих округах, за єдністю території їх виборчих  округів або іншими неполітичними ознаками та не можуть використовувати у своїй назві назви політичних партій, зареєстрованих на території України. Депутатська група складається не менш як з п'яти депутатів міської ради.

 

3. Депутатська фракція (група) реєструється апаратом міської ради, до якого подається письмове повідомлення про сформування депутатської фракції (групи).

У письмовому повідомленні зазначається назва депутатської фракції (групи), прізвища голови, заступників голови (за необхідністю) та членів депутатської фракції (групи), їх партійна належність та депутатів міської ради, які уповноважені представляти депутатську фракцію (групу). До письмового повідомлення додаються протокол засідання депутатської фракції (групи), на якому було прийнято рішення про її створення, письмові заяви від депутатів міської ради про входження до складу відповідної депутатської фракції (групи).

 

4. Письмове повідомлення про сформування депутатської фракції (групи) доводиться до відома депутатів міської ради головуючим на пленарному засіданні міської ради.

 

5. Про вступ, вихід депутата міської ради із зареєстрованої депутатської фракції (групи) голова депутатської фракції (групи) повідомляє письмово апарат ради не пізніше ніж за 5 днів до пленарного засідання міської ради, про що головуючим робиться повідомлення на пленарному засіданні міської ради. До письмового повідомлення додається протокол засідання депутатської фракції (групи), на якому було прийнято відповідне рішення.

 

6. Депутатська фракція (група) може бути утворена в будь-який час протягом строку повноважень міської ради даного скликання за рішенням зборів депутатів міської ради, які виявили бажання увійти до її складу.

 

7. Повноваження депутатських груп є похідними від повноважень депутата міської ради, передбачених Законом України «Про статус депутатів місцевих рад».

 

8. Діяльність депутатської групи припиняється в порядку, передбаченому Законом України «Про статус депутатів місцевих рад».

 

9. Депутатські фракції та депутатські групи мають право:

 

1) на пропорційне представництво в постійних та тимчасових комісіях міської ради;

2) на попереднє обговорення кандидатур посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує міська рада;

3) на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні міської ради з кожного питання порядку денного сесії міської ради;

4) на об’єднання зусиль з іншими групами, фракціями для створення більшості в раді чи опозиції;

5) на інші права, передбачені законами України.

 

 

Стаття 9. Забезпечення депутатської діяльності

 

1. Організаційне та  інформаційне  забезпечення   діяльності міської ради,  постійних комісій і депутатів здійснюється апаратом ради.

Після проведення виборів і реєстрації депутатів міської ради їм надаються:

Конституція України, Європейська хартія місцевого самоврядування, Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні»,   «Про  статус  депутатів  місцевих  рад», Статут територіальної громади м. Миколаєва, Регламент Миколаївської міської ради, Положення про постійні комісії Миколаївської міської ради та перелік новообраних депутатів міської ради із зазначенням політичної партії, від якої їх було обрано.

Апарат ради завчасно забезпечує депутатів міської ради інформацією про суспільно-політичні заходи, які проводяться в місті виконавчими органами ради.

 

2. З метою  належної роботи постійних комісій міської ради і депутатів міської ради, їм видаються канцтовари.

 

3. Депутат міської ради може мати помічників-консультантів. Питання статусу, повноважень та діяльності помічників-консультантів депутата міської ради визначається Положенням про помічника-консультанта депутата Миколаївської міської ради, яке затверджується рішенням міської ради.

 

4. На час сесій міської ради,  засідань постійних комісій міської ради,  а  також  для здійснення  депутатських  повноважень депутат міської ради звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та в інших випадках,  пов'язаних з депутатською  діяльністю,  за  рахунок відповідного місцевого бюджету.

 

Розділ III. ОРГАНИ ТА ПОСАДОВІ ОСОБИ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Стаття 10. Склад міської ради

 

1. Міська рада складається з 90 депутатів, які обираються населенням міста Миколаєва на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування відповідно до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

 

2. Посадовими особами та органами міської ради є:

 

1)  секретар Миколаївської міської ради (далі – секретар міської ради);

2) постійні комісії міської ради;

3) тимчасові контрольні комісії Миколаївської міської ради;

4) президія міської ради;

5) виконавчі органи міської ради.

 

Стаття 11. Секретар міської ради

 

1. Секретар міської ради обирається міською радою з числа депутатів міської ради за пропозицією міського голови шляхом таємного голосування на строк повноважень міської ради та працює в міській раді на постійній основі. Пропозиція щодо кандидатури секретаря міської ради може вноситися на розгляд ради не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради у випадках, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

2. Секретар міської ради:

 

1) у випадку дострокового припинення повноважень міського голови чи неможливості виконання ним своїх повноважень, здійснює повноваження міського голови;

2) скликає сесії, відкриває та веде їх, підписує її  рішення та протоколи засідання ради:

- відповідно до доручення міського голови;

- якщо міський голова без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк з моменту внесення про це пропозиції не менш як третини від загального складу депутатів міської ради або її виконавчого комітету;

- якщо сесія не скликається міським головою один раз на квартал, а з питань відведення земельних ділянок – один раз на місяць.

3) повідомляє депутатів міської ради і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії міської ради та її пленарних засідань, питання, які передбачається внести на розгляд ради;

 

4) організовує підготовку сесій та її пленарних засідань, питань, що виносяться на розгляд ради;

5) забезпечує своєчасне доведення рішень міської ради до виконавців і населення, організовує контроль за їх виконанням;

6) за дорученням міського голови координує діяльність постійних комісій міської ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їхніх рекомендацій;

7) сприяє депутатам міської ради у здійсненні їхніх повноважень;

8) організовує за дорученням міської ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою та проведенням референдумів та виборів до органів державної влади та місцевого самоврядування;

9) забезпечує зберігання офіційних документів міської ради та забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;

10) у випадку відсутності міського голови або неможливості виконання ним своїх обов'язків з поважних причин звертається до суду щодо захисту прав та інтересів територіальної громади, а також повноважень ради; 

11) вирішує за дорученням міського голови або міської ради інші питання, пов'язані з діяльністю міської ради та її органів.

 

Стаття 12. Постійні комісії міської ради

 

1. Постійні комісії міської ради є органами міської ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради та її виконавчого комітету.

 

2. Постійні комісії міської ради обираються радою не пізніше, ніж на другій сесії міської ради нового скликання, на строк її повноважень  у складі голови і членів комісії. Усі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією на її засіданні.

 

3. Кількість і персональний склад постійних комісій  затверджується міською радою. Кількість членів постійної комісії міської ради не може бути меншою 5 осіб. Депутат міської ради може бути членом тільки однієї постійної комісії міської ради.

 

4. Головуючим на засіданні міської ради оголошуються кандидатури голів постійних комісій міської ради, за пропозицією депутатських фракцій (груп).Обрання здійснюється, як правило, шляхом відкритого голосування.

 

5. Повноваження, функціональна направленість постійних комісій міської ради визначаються  Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Положенням  про постійні комісії Миколаївської міської ради, яке затверджується рішенням міської ради.

 

6. Постійні комісії міської ради працюють за такими напрямками:

- з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності,  гласності та  законності;

- з питань економічної політики, планування, бюджету та фінансів;

- з питань управління комунальною власністю міста;

- з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин;

- з питань житлово-комунального господарства та благоустрою міста;

- з питань промисловості, транспорту та зв’язку;

- з питань підприємництва, інвестицій, торгівлі, побутового обслуговування та захисту прав споживачів;

- з питань освіти, культури, у справах сім’ї, молоді та спорту;

- з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства;

- з питань праці та соціального захисту населення;

- з питань екологічної політики, охорони навколишнього середовища та ресурсозбереження.

 

7.  У разі необхідності, за рішенням міської ради, можуть бути створені нові постійні комісії або реорганізовані раніше створені, змінений їхній кількісний і персональний склад. 

 

 

Стаття 13. Тимчасові контрольні комісії Миколаївської міської ради

 

1. Тимчасові контрольні  комісії Миколаївської міської ради (далі – тимчасові контрольні комісії міської ради) обираються з числа депутатів міської ради для здійснення контролю  за виконанням конкретних питань,  визначених міською радою, які відносяться до повноважень місцевого самоврядування.  Про результати роботи тимчасові контрольні комісії міської ради подають міській раді звіт і пропозиції.

 

2. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії міської ради,  її назву, завдання,  склад та  голову вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше однієї третини депутатів від  загального складу міської ради.

Повноваження тимчасової контрольної комісії міської ради припиняються з  моменту  прийняття радою остаточного рішення про результати роботи цієї комісії.

 

3. Засідання тимчасових контрольних комісій міської ради проводяться,  як правило,  закрито.  Депутати та особи,  залучені до  роботи  в даній комісії, не повинні розголошувати інформацію,  що стала їм відома у зв'язку з їхньою роботою.

 

4. Міська рада за відповідним рішенням має  право  створити  будь-яку тимчасову контрольну комісію для вивчення будь-якої проблеми чи питання, віднесеного до відання міської ради.

 

5. Роботу тимчасових контрольних комісій забезпечує апарат міської ради.

 

Стаття 14.   Президія міської ради

 

1. Президія міської ради є її дорадчим органом.

 

2. До складу президії міської ради входять за рішенням ради міський голова,  секретар  міської ради,  голови  постійних  комісій міської ради, по одному представнику кожної депутатської фракції (групи), яка зареєстрована в міській раді.

У разі відсутності голови постійної комісії міської ради в роботі президії міської ради бере участь його заступник або секретар постійної комісії міської ради за узгодженням.

 

3. Засідання  президії міської ради  скликаються  міським  головою або секретарем міської ради в разі необхідності. Проведення засідання президії міської ради, яке пов’язане зі скликанням і проведенням сесій міської ради, є обов’язковим.

 

4. Президія міської ради  здійснює  свою  роботу  у  формі  засідань. Засідання президії міської ради відбувається за умови присутності на  ньому не менше як половини її складу.

Засідання президії міської ради  веде  міський  голова,  у разі його відсутності -  секретар  міської ради,  у  разі  невиконання  ними   з будь-яких  причин  цієї  функції – обраний президією міської ради для цього випадку член президії міської ради.

 

5. Рекомендації  президії міської ради  приймаються  на  її засіданнях більшістю голосів від її загального складу.

Президія міської ради за необхідністю може залучати до своєї роботи за депутатів міської ради та посадових осіб міської ради та її виконавчих органів, які не входять до складу президії міської ради.

 

6. Президія міської ради  у  зв'язку зі скликанням і проведенням сесій міської ради:

- розглядає питання порядку денного сесій міської ради  і погоджує порядок розгляду питань;

- вирішує інші питання,  пов'язані із скликанням і проведенням сесій міської ради.

 

7. З метою  координації й організації діяльності постійних і тимчасових комісій міської ради президія міської ради рекомендує  їм  для додаткового розгляду проекти рішень та інші матеріали міської ради,  заслуховує повідомлення комісій міської ради про підготовлені ними висновки й рекомендації.

 

8. У разі розбіжностей  між  міським  головою  і  президією міської ради, міський голова втілює в життя своє рішення, доводячи  до  відома  ради  про  розбіжності,  що виникли. Члени президії міської ради також можуть звертатися  до  міської ради,  про що рада повинна прийняти відповідне рішення.

 

9. Засідання президії міської ради протоколюється апаратом міської ради. Протокол  засідання  президії міської ради  складається  аналогічно протоколу засідання постійної комісії міської ради.

 

Стаття 15. Апарат міської ради

 

1. Апарат міської ради утворюється міською радою. Його структура, чисельність, витрати на утримання встановлюються міською радою. Апарат міської ради діє на підставі Положення, затвердженого міською радою.

 

2. Апарат міської ради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності міської ради, її органів, депутатів міської ради, сприяє здійсненню міською радою взаємодії з виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, політичними партіями, об’єднаннями громадян та  членами територіальної громади міста Миколаєва.

 

3. Уся кореспонденція, адресована постійним та тимчасовим контрольним комісіям міської ради, депутатам міської ради, а також вихідна кореспонденція реєструється та передається апаратом ради адресатам.

 

4. Апарат ради підпорядковується безпосередньо міському голові та секретарю міської ради. Керівник апарату ради на посаду призначається міським головою.

 

Стаття 16.   Виконавчі органи міської ради

 

1. Виконавчими органами міської ради є її виконавчий комітет, управління, відділи та інші структурні підрозділи, органи, які утворюються міською радою відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів.

Виконавчі органи міської ради є підзвітними і підконтрольними міській раді, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади – підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

2. Структура, загальна чисельність виконавчих органів, витрати на їх утримання затверджуються міською радою за пропозицією міського голови.

 

Розділ IV. СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Стаття 17. Порядок скликання та проведення першої сесії новообраної міської ради

 

1. Перша сесія новообраної міської ради скликається Миколаївською міською виборчою комісією Миколаївської області не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів міської ради в кількості не менш як 2/3 депутатів міської ради від загального складу міської ради.

 

2.  Рішення Миколаївської міської виборчої комісії Миколаївської області про скликання першої сесії ради із зазначенням дати, часу і місця проведення,  питань, які передбачено винести на розгляд міської ради, доводиться до відома депутатів міської ради та населення.

Роботу першої сесії новообраної міської ради організовує апарат міської ради.  

 

3. Перше пленарне засідання першої сесії міської ради  відкриває голова Миколаївської міської виборчої комісії Миколаївської області, який інформує раду про підсумки виборів депутатів міської ради, а також про підсумки виборів міського голови та приводить до присяги новообраних депутатів міської ради та міського голову.

Інформація голови Миколаївської міської виборчої комісії Миколаївської області приймається до відома, після чого набирають чинності повноваження депутатів міської ради нового скликання та новообраного міського голови.

 

4. Голова Миколаївської міської виборчої комісії Миколаївської області запрошує депутатів міської ради до складення присяги і надає слово для її зачитування найстаршому за віком депутату міської ради. Найстарший за віком депутат міської ради пропонує всім новообраним депутатам міської ради встати і після цього зачитує текст присяги. Після зачитування тексту присяги голова Миколаївської міської виборчої комісії Миколаївської області запрошує новообраних  депутатів міської ради скріпити присягу своїми підписами.

Підписані  депутатами міської ради тексти присяги зберігаються в архіві апарату міської ради протягом скликання.

Міський голова приймає присягу посадової особи органів місцевого самоврядування, текст якої закріплений статтею 11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Голова Миколаївської міської виборчої комісії Миколаївської області передає подальше право на  ведення сесії новообраному міському голові.

 

5. На першій сесії міської ради здійснюються:

 

- обрання лічильної  комісії міської ради  та  секретаріату міської ради;

- обрання секретаря  міської ради;

 

- утворення тимчасової комісії  щодо розробки Регламенту міської ради, Положення про постійні комісії міської ради, інших нормативно-правових актів та надання пропозицій щодо формування органів міської ради.

 

6.  Робочими органами сесій міської ради є лічильна  комісія міської ради,  секретаріат міської ради,  що  обираються  з числа депутатів міської ради на період повноважень міської ради.

На вимогу  депутатів міської ради  персональний  склад секретаріату міської ради та лічильної комісії міської ради може бути змінений на будь-якому  пленарному засіданні міської ради.

 

7. Для підрахунку голосів депутатів при голосуваннях формується лічильна комісія.

Кількісний та персональний склад лічильної  комісії міської ради затверджується  рішенням міської ради за пропозицією головуючого. Підрахунок  голосів   при   обранні   лічильної   комісії міської ради здійснюється головуючим.

Лічильна  комісія міської ради обирає  із  свого  складу   голову. Засідання  лічильної  комісії міської ради  проводиться  гласно й відкрито, крім випадків таємного голосування. У роботі лічильної комісії міської ради не можуть брати участь депутати міської ради,  кандидатури яких включені до бюлетенів для таємного голосування.  Рішення лічильної комісії міської ради приймається більшістю голосів членів лічильної комісії міської ради.

 

8.  Для ведення протоколу сесії міської ради, розгляду й систематизації звернень,  листів громадян,  депутатів міської ради, що надходять на адресу міської ради, обирається секретаріат міської ради. Секретаріат обирається на час всього скликання рішенням міської ради за пропозицією міського голови. Секретаріат міської ради:

- реєструє і подає головуючому пропозиції депутатів міської ради;

- складає  і  передає  головуючому список тих,  хто бажає виступити;

- виконує інші доручення міської ради.

Технічну допомогу   в  забезпеченні  роботи  секретаріату міської ради надає апарат міської ради.

 

9. Для розробки Регламенту міської ради, Положення про постійні комісії міської ради та внесення пропозицій щодо формування органів ради утворюється тимчасова комісія  з числа новообраних  депутатів міської ради.

 Тимчасова комісія розробляє та надає на розгляд не пізніше другої  чергової сесії міської ради проект Регламенту Миколаївської міської ради та Положення про постійні комісії Миколаївської міської ради, інші нормативно-правові акти, а також пропозиції щодо формування органів ради.

Повноваження тимчасової комісії закінчуються після затвердження Регламенту Миколаївської міської ради та Положення про постійні комісії Миколаївської міської ради, інших нормативно-правових актів, які вона розробляла.

 

Стаття 18. Скликання сесії міської ради

 

1. Міська рада проводить свою роботу  сесійно.  Сесія міської ради  складається з пленарних засідань міської ради,  а також засідань постійних комісій міської ради.

 

2. Сесії міської  ради скликаються за необхідності,  але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок – не рідше ніж один раз на місяць.  Рішення про  скликання  сесії міської ради доводять до відома депутатів міської ради і населення не пізніше ніж за 10 днів до сесії міської ради,  а як виняток, не пізніше ніж за день до сесії міської ради із зазначенням часу скликання,  місця проведення і питань, які передбачається винести на розгляд міської ради.

 

3. У випадку невмотивованої відмови міського голови або його неможливості скликати сесію міської  ради,  сесія міської ради  скликається секретарем міської  ради  відповідно до вимог статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

4. У випадку, якщо міський голова і секретар міської ради до двотижневого терміну не скликали сесію міської ради на вимогу суб'єктів, зазначених у  статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  сесія міської ради може бути скликана депутатами міської ради, що становлять не менше 1/3 складу міської ради, або постійною комісією міської ради.

 

5. При прийнятті рішення постійною комісією міської ради  про  скликання сесії міської ради на її засіданні повинні бути присутні не менше 2/3 її загального складу і за проведення повинно проголосувати більше половини загального складу постійної комісії міської ради. Дане рішення оформлюється протоколом. Витяг з протоколу направляється міському голові,  секретарю міської ради, членам виконкому. У протоколі зазначаються питання, які виносяться на сесію міської ради.

 

6. У випадку, якщо сесія збирається на вимогу однієї третини депутатів міської ради від загального складу міської ради,  під вимогою,  де зазначаються питання, які виносяться на сесію міської ради, підписуються депутати міської ради із зазначенням прізвища та ініціалів. Копія вимоги направляється міському голові, секретарю міської ради та членам виконкому.

 

7. Виконавчі органи ради,  апарат міської ради зобов'язані  сприяти організації скликання сесії міської ради у випадку виконання вимог частин 3 та 4 статті 18 цього Регламенту.

 

8. Рішення про  скликання сесії міської ради міським головою оформлюється розпорядженням міського голови.  Рішення про скликання сесії

 

міської ради секретарем міської ради оформлюється розпорядженням секретаря міської ради.

 

9. Перед  пленарним засіданням міської ради проводиться реєстрація депутатів  міської   ради.   Відповідальність   за   організацію реєстрації  й правильність підрахунку кількості депутатів міської ради несе секретар міської ради.

 

10. Пленарні засідання міської ради розпочинаються о 10.00 і закінчуються о 18.00 з перервою на обід з  14.00  до  15.00. Після кожних двох годин роботи оголошується перерва на 15 хвилин.

Позачергова  перерва  на  10  хвилин у засіданні міської ради оголошується на вимогу міського голови,  секретаря міської ради, постійної комісії міської ради або депутатської фракції (групи).

 

11. На початку пленарного засідання міської ради та після його закриття виконуються Державний гімн України та Гімн територіальної громади міста Миколаєва.

 

12. Міська рада має право прийняти інший порядок роботи сесії міської ради.

  

Розділ V. ПЛЕНАРНІ ЗАСІДАННЯ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Стаття 19. Підготовка питань до розгляду на пленарному засіданні міської ради

 

1. Пропозиції щодо питань на розгляд міської ради можуть вноситися міським головою, постійними комісіями міської ради, депутатами міської ради, виконкомом міської ради, загальними зборами громадян. Пропозиції щодо прийняття рішень міської ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, вносяться з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

2. Питання, що виноситься на розгляд міської ради, оформляється у вигляді письмового проекту рішення міської ради або інших матеріалах.

 

3. Розробка проектів рішень міської ради та інших матеріалів, які виносяться на розгляд міської ради, здійснюється  відповідними виконавчими органами міської ради та їх посадовими особами, які є безпосередніми виконавцями проекту рішення міської ради, за дорученням міської ради,  міського голови,  постійної комісії міської ради, секретаря міської ради, виконкому міської ради.

В ініціативному порядку  проекти  рішень міської ради та інші матеріали, які виносяться на розгляд міської ради,  мають  право розробляти  депутати міської ради, депутатські фракції (групи). В такому випадку вони є виконавцями проекту рішення міської ради, інших матеріалів.

 

4. Проект рішення міської ради та інші матеріали, що планується винести на розгляд міської ради, подаються до апарату міської ради в друкованій формі  не пізніше як за 14 робочих днів до їх розгляду на пленарному засіданні міської ради,  крім випадків  термінового  розгляду питань.  

 

5. Проект рішення міської ради, що планується винести на розгляд міської ради, повинен мати такі реквізити:

 

- перший аркуш проекту рішення міської ради повинен бути надрукований на номерному бланку рішення Миколаївської міської ради;

- на першому аркуші проекту рішення міської ради у лівому верхньому куті зазначається файл проекту рішення (назва та номер файлу визначається виконавцем проекту рішення міської ради);

- вгорі з лівого боку першого аркуша проекту рішення міської ради зазначається його назва, нижче – текст рішення міської ради;

- в кінці тексту проекту рішення міської ради зазначається міський голова, який підписує рішення міської ради, а у випадках, передбачених цим Регламентом, – секретар міської ради або депутат міської ради.

 

6. Текст проекту рішення міської ради викладається українською мовою та повинен складатися з таких  частин:

 

- мотивуючої,  в якій містяться посилання на закон, інший акт або документ, обставини,  якими  викликана  необхідність прийняття цього рішення;

- вирішальної,  в  якій  конкретно  й  чітко формулюються заходи рішення, визначаються виконавці поставленого завдання, а також термін виконання рішення;

- заключної, в якій зазначається назва постійної комісії міської ради,  заступник міського голови, до компетенції якого належить дане питання або інша посадова особа, на яку покладається контроль за виконанням рішення.

Проект рішення міської ради нормативно-правового характеру має містити пункти про оприлюднення та термін набрання ним чинності.

Усі проекти рішень міської ради повинні мати обов’язкові посилання на номер протоколу, дату засідання та рішення, яке було прийняте профільною постійною комісією міської ради, із зазначенням прийнятої рекомендації.

Якщо сесією міської ради перенесено розгляд проекту рішення міської ради або пункту проекту рішення міської ради на чергове засідання міської ради, у такому випадку виконавцем не виноситься на повторний розгляд профільної постійної комісії міської ради редакція проекту рішення міської ради чи окремий пункт проекту рішення міської ради, який вже був

 

розглянутий відповідною  профільною постійною комісією та отримав позитивну рекомендацію, окрім випадків доручення сесії міської ради, міського голови щодо повторного розгляду питання на постійній комісії міської ради.

 

7. До проекту рішення міської ради додаються:

 

- передбачені  текстом додатки;

- витяг з протоколу профільної постійної комісії з визначеною позицією щодо обговорюваного питання. У разі наявності зауважень, пропозицій або негативних рекомендацій щодо обговорюваного питання витяг з протоколу іншої постійної  комісії міської ради (надається після надання проекту рішення міської ради до апарату міської ради);

- до матеріалів проекту рішення міської ради, яким вносяться зміни та доповнення до чинного рішення міської ради, додається в обов'язковому порядку витяг з  чинного рішення міської ради, до якого вносяться зміни;

- аркуш ознайомлення з проектом рішення міської ради (за формою, розробленою апаратом міської ради);

- інші необхідні матеріали.

 

8. До аркуша ознайомлення виконавцем обов’язково включаються:

 

- секретар міської ради;

- голова профільної постійної комісії міської ради;

- заступник міського голови, до компетенції якого належить дане питання;

- керівник апарату міської ради;

- керівник  виконавчого органу міської ради чи інші посадові особи, до компетенції яких належить дане питання;

- консультант з правових питань апарату міської ради;

- начальник юридичної служби виконкому міської ради або юрист виконавчого органу міської ради,  до компетенції якого належить дане питання;

- керівник виконавчого органу міської ради з протокольної роботи.

Аркуш ознайомлення до проекту рішення міської ради заповнює та підписує виконавець, який відповідає за його заповнення та підписання всіма особами, які включені до аркуша ознайомлення.

Ознайомлення з проектом рішення міської ради є обов’язковим для осіб, визначених в аркуші ознайомлення проекту рішення міської ради, які після ознайомлення з проектом рішення міської ради не мають права відмовитися від підпису аркуша ознайомлення проекту рішення міської ради.

У разі наявності в осіб, що підписують аркуш ознайомлення проекту рішення міської ради, зауважень та пропозицій щодо проекту рішення міської ради, робиться запис в графі «примітки»   аркуша ознайомлення та додається викладена у письмовому вигляді окрема думка, пропозиція чи зауваження, які долучаються до матеріалів проекту рішення міської ради. У такому випадку керівник виконавчого органу міської ради, який є відповідальним за його підготовку, повинен забезпечити його обговорення із зацікавленими органами та посадовими особами з метою пошуку взаємоприйнятного рішення.

 

9. Підписи редактора та виконавця проекту рішення проставляються на зворотному боці кожного аркуша примірника проекту рішення міської ради.

 

10. Розробка та розгляд міською радою проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності здійснюється в установленому цим Регламентом порядку з обов’язковим урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

11. Постійні комісії міської ради розглядають питання порядку денного сесії міської ради з урахуванням їх функціональної спрямованості, визначеної Положенням про постійні комісії Миколаївської міської ради.

Апарат міської ради забезпечує постійні комісії міської ради примірниками проектів рішень міської ради та інших матеріалів, які надійшли до апарату міської ради для розгляду сесією міської ради.

Секретар міської ради організовує,  а голови постійних комісій міської ради забезпечують попереднє обговорення постійними комісіями міської ради питань порядку денного сесії міської ради. Рекомендації постійних комісій міської ради  подаються в письмовій  формі у вигляді витягів з протоколу засідання до апарату міської ради та виконавцеві проекту рішення міської ради для узагальнення та подальшого врахування при розгляді відповідного питання порядку денного сесії міської ради.

 

12. Питання порядку денного сесії міської ради на засіданнях постійних комісій міської ради доповідає виконавець або інша посадова особа.

За наявності зауважень та пропозицій постійних комісій міської ради виконавець питання порядку денного сесії міської ради повинен їх оголосити на сесії міської ради під час доповіді відповідного питання порядку денного.

 

13. Виконком міської ради попередньо розглядає проекти рішень міської ради щодо місцевих програм соціально-економічного й культурного розвитку, цільових програм, міського бюджету, які планується винести на розгляд сесії міської ради.

 

14. Друкування й  розмноження  проектів  рішень міської ради  та інших матеріалів сесії міської ради проводиться з оригіналів.

Не пізніше ніж за 5 робочих днів до початку сесії міської ради  депутат міської ради  забезпечується проектами рішень міської ради та іншими матеріалами  з  питань порядку денного.  Депутат міської ради  має право одержувати  роз'яснення від відділів і служб виконавчих органів ради стосовно поданих документів.

 

15. Члени територіальної громади міста Миколаєва, підприємства, установи, організації, які зареєстровані в місті Миколаєві, мають право ініціювати розгляд у міській раді (у порядку місцевої ініціативи, передбаченої статтею 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні») будь-якого питання, віднесеного до її відання.

 

 Питання, які виносяться в порядку  місцевої ініціативи,  повинні відповідати вимогам письмових документів, передбачених Законом України «Про звернення громадян» та подаються на ім’я міського голови до канцелярії виконкому міської ради.

Міський голова доручає розгляд порушеного питання заступнику міського голови, до компетенції якого належить дане питання, або іншій посадовій особі для підготовки пропозицій щодо доцільності винесення цього питання на розгляд міської ради.

В разі погодження доцільності винесення порушеного питання на розгляд міської ради, відповідний виконавчий орган міської ради, до компетенції якого відноситься питання, готує проект рішення міської ради, який виноситься на розгляд міської ради у порядку, передбаченому цим Регламентом та чинним законодавством.

 

  

Стаття 20. Порядок денний пленарного засідання міської  ради

 

1. Проект порядку денного сесії міської ради, який узгоджується міським головою, включаються питання, віднесені до компетенції міської ради, що були надані до апарату міської ради з додержанням вимог цього Регламенту та не були відкликані ініціаторами внесення.

Включення або виключення питань із проекту порядку денного, наданого на розгляд ради, відбувається шляхом прийняття рішення більшістю голосів від загального складу ради.

 

2. Регламент роботи сесії міської ради,  в якому визначено кількість пленарних засідань міської ради, час початку роботи, перерви та закінчення роботи сесії міської ради, черговість розгляду питань,  час  на розгляд кожного питання, доповідачі і співдоповідачі з кожного окремого питання, затверджується міською радою разом з порядком денним сесії міської ради на початку пленарного засідання  більшістю  голосів  від загального складу міської ради і як документ не оформляється.

 

3. У виняткових випадках, у разі невідкладності, за пропозицією головуючого на пленарному засіданні міської ради, депутата міської ради порядок денний може бути розширений додатковими питаннями. Для цього необхідне прийняття рішення більшістю голосів від складу міської ради.

Прийняті міською радою рішення про включення, доповнення порядку денного сесії міської ради як документ не оформлюються.

Додатково включені питання порядку денного сесії міської ради мають бути оформлені відповідно до вимог цього Регламенту та роздані депутатам міської ради. Невідкладність прийняття проекту рішення міської ради має бути обґрунтована суб'єктом подання в усній або письмовій формі.

Додаткові питання до основного проекту рішення міської ради, які розроблені виконавцем проекту рішення міської ради та роздані депутатам міської ради не пізніше ніж за день до сесії міської ради, є складовою частиною

 

основного проекту рішення міської ради та не потребують окремого голосування за внесення до порядку денного сесії міської ради.

 

 

Стаття 21. Відкриття пленарного засідання міської ради

 

1. Пленарне засідання міської ради є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів міської ради від загального складу міської ради. Головуючий перед відкриттям пленарного засідання міської ради підтверджує його правомочність та оголошує пленарне засідання міської ради відкритим, про що робиться відповідна відмітка в протоколі пленарного засідання міської ради.

 

2. Пленарні засідання міської ради відкриває, веде і закриває Миколаївський міський голова. У випадках, передбачених частиною 3 статті 18 цього Регламенту, – секретар міської ради. У випадках, передбачених частиною 4 статті 18 цього Регламенту, пленарне засідання відкриває за дорученням групи депутатів міської ради, з ініціативи якої скликана сесія міської ради, один з депутатів міської ради, який входить до її складу, а веде, закриває, підписує рішення міської ради і протокол сесії міської ради, за рішенням міської ради, один із депутатів міської ради. Якщо пленарне засідання міської ради скликається на вимогу постійної комісії, то відкриває, веде, закриває, підписує рішення міської ради і протокол сесії  голова постійної комісії міської ради, з ініціативи якої скликано пленарне засідання міської ради.

 

3. Депутат міської ради зобов'язаний зареєструватись і бути присутнім на пленарних засіданнях міської ради. Про те, що депутат міської ради не може взяти участь у пленарному засіданні або може спізнитись на його відкриття, він повинен повідомити міського голову або секретаря міської ради через апарат міської ради до початку пленарного засідання, вказавши причини. Про намір достроково залишити пленарне засідання депутат міської ради зобов'язаний письмово поінформувати головуючого на пленарному засіданні міської ради.

4. Реєстрація депутатів міської ради і запрошених осіб на сесію міської ради  починається за 1 годину до відкриття пленарного засідання  міської ради.  На вимогу головуючого або депутата міської ради, підтриману не менш як 1/3 депутатів міської ради від загального складу міської ради, реєстрація може бути  проведена  перед  голосуванням,  після обідньої перерви або після закінчення пленарного засідання міської ради.

 

Стаття 22. Порядок проведення пленарного засідання міської ради

 

1. Пленарне засідання міської ради починається з повідомлення головуючого на засіданні про кількість присутніх депутатів міської ради. Головуючий на засіданні міської ради має право вимагати від депутатів міської ради пояснення причин їхнього запізнення або відсутності на попередніх пленарних засіданнях міської ради.

 

2. Після підтвердження головуючим правомочності пленарного засідання міської ради обговорюється і затверджується порядок денний сесії міської ради  більшістю голосів депутатів міської ради від загального складу міської ради.

 

3. Пленарне засідання міської ради веде міський голова, у випадках, передбачених цим Регламентом, – секретар міської ради, депутат міської ради. Головуючий на пленарному засіданні:

 

1) відкриває, закриває та неупереджено веде пленарне засідання міської ради, оголошує перерви у засіданнях міської ради;

2) виносить на обговорення питання порядку денного сесії міської ради, оголошує їхню повну назву, ініціаторів внесення;

3) інформує про матеріали, що надійшли на адресу міської ради;

4) організовує розгляд питань;

5) оголошує списки осіб, які записалися на виступи;

6) надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця;

7) створює рівні можливості для участі в обговоренні питань;

8) ставить питання на голосування, оголошує його результати;

9) забезпечує дотримання цього Регламенту всіма присутніми на засіданні міської ради;

10) робить офіційні повідомлення, а також ті, які вважає за необхідне оголосити;

11) вживає заходів для підтримання порядку на засіданні міської ради;

12) має право виправляти фактологічні помилки, допущені у виступах на пленарному засіданні;

13) здійснює інші повноваження, згідно з цим Регламентом.

Для організації ходу пленарного засідання головуючий на пленарному засіданні має право ставити запитання і в першочерговому порядку вносити пропозиції з процедурних питань щодо ходу засідання міської ради. Якщо з цих питань висуваються альтернативні пропозиції, вони ставляться на голосування у порядку їх надходження.

 

4. На  час  доповіді,  співдоповіді або виступу в дебатах головуючого на засіданні міської ради,  а також під  час  розгляду  питання персонально щодо головуючого на засіданні міської ради ведення доручається секретарю міської ради.

 

5. Під час засідання ради головуючий на засіданні не коментує й не дає оцінок промовцям під час їх виступу.

Якщо промовець виступає не з обговорюваного питання, допускає образливі вислови на адресу осіб, організацій, установ чи держави або перевищує встановлений для виступу час, головуючий робить відповідне зауваження.

 

6. Головуючий на засіданні міської ради може доручити іншим особам зачитування письмових документів, пропозицій щодо обговорюваного питання.

З питань, підготовлених відповідною комісією міської ради, зачитування документів, пропозицій від комісії здійснюється визначеним постійною комісією міської ради доповідачем.

 

7. Перед розглядом питання порядку денного сесії міської ради головуючий  на засіданні міської ради може робити повідомлення міській раді,  які  вважає за доцільні. У термінових випадках такі повідомлення він може робити  і в ході засідання міської ради, але не перебиваючи виступу промовця або процедуру голосування (за звичайних обставин).  Такі повідомлення головуючий  на  засіданні міської ради  може  робити й тоді,  коли пленарне засідання міської ради не можна відкрити через відсутність кворуму.

 

8. Питання порядку денного пленарного засідання міської ради розглядаються у тій послідовності,  в якій їх включено до порядку денного сесії міської ради.  Не дозволяється на пленарному засіданні міської ради змінювати встановлений порядок розгляду питань,  крім випадків, передбачених цим Регламентом.

Перехід до розгляду чергового питання порядку  денного оголошується головуючим на засіданні міської ради. Він повідомляє про назви й редакції питань (у тому  числі  й  альтернативних),  які  підлягають розгляду.

 

9. Головуючий  на  засіданні міської ради  може  об'єднати обговорення кількох пов'язаних  між  собою  питань порядку денного сесії міської ради. Якщо  з  цього  приводу  виникають  заперечення  депутатів міської ради, відповідне процедурне рішення приймається міською радою без обговорення.

 

10. У кінці пленарного засідання міської ради відводиться час для оголошення депутатських запитів, включених до порядку денного сесії міської ради, та прийняття рішень щодо них, а також час для оголошення заяв, оголошень, відповідей на депутатські запити.

11. Перед закриттям  засідання міської ради головуючий  на засіданні міської ради уточнює  час  проведення наступного засідання міської ради. Питання, не  розглянуті  на  поточному засіданні міської ради, підлягають розгляду   на  наступному  засіданні міської ради.  

 

Стаття 23. Порядок надання слова

 

1. Для  доповіді  надається  час тривалістю до 20 хвилин, співдоповіді - до 10 хвилин,  постановки  питань до  доповідача - до 10 хвилин і заключного слова - до 5 хвилин.  Тим, хто виступає в обговоренні,  надається час

 

тривалістю до 5 хвилин; для повторних виступів в обговоренні, для виступів за процедурою скороченого обговорення, а також для виступів щодо таємного голосування проектів  рішень,  для заяв,  внесення запитів,  резолюцій,  виступів у «різному» - 3 хвилини;  для  виступів  щодо кандидатур,  процедури та з мотивів голосування, пояснень, запитань, пропозицій, повідомлень і довідок, внесення поправок - 2 хвилини.

Головуючий може надати промовцю триваліший  час,  якщо ніхто з присутніх депутатів не заперечує.  За наявності заперечень  триваліший час може надаватися за прийнятим без обговорення процедурним рішенням.

Якщо виступ промовця був перерваний,  наданий для виступу час продовжується на відповідний термін.

 

2. За  пропозицією  головуючого,   депутатів міської ради,   постійної комісії міської ради,  депутатських фракцій (груп) міська рада може прийняти процедурне рішення про обмеження часу обговорення питання або про дострокове припинення обговорення.    

 

3. Заява  про  надання  слова  на  пленарному засіданні з будь-якого питання порядку денного може подаватися в письмовій формі секретаріату міської ради після оголошення головуючим розгляду питання. У заяві вказується назва депутатської фракції (групи)  чи  постійної комісії міської ради,  від якої уповноважений виступити депутат міської ради, або те, що він виступає від себе особисто.

Головуючий на засіданні надає  слово  для  виступів також і  у разі усного звернення депутата міської ради.

 

4. Після доповіді та співдоповіді з обговорюваного питання головуючим оголошується кількість осіб,  які записалися  на виступ з питання, що розглядається.

 

5. Кожна з депутатських фракцій (груп) та постійних комісій міської ради  має  гарантоване право  на  постановку запитання доповідачу,  а також на виступ одного свого представника з питання чи пропозиції,  які  можуть ставитися на голосування.

6. Головуючий може надати слово для виступу з обговорюваного питання:

 

- депутатам міської ради;

 

- членам виконкому міської ради;

 

- особам,  запрошеним на засідання міської ради;

 

- представникам пікетуючих чи мітингуючих, трудових колективів та громадських організацій.

 

7. На  пленарному  засіданні  ніхто не може виступати без дозволу головуючого на засіданні.  Головуючий на засіданні надає слово депутатам міської ради  з дотриманням черговості, встановленої для промовців:

 

- на підставі їхніх заяв про надання слова;

- із забезпеченням виступів від різних депутатських фракцій (груп).

Головуючий на засіданні за погодженням з радою може  визначити іншу черговість виступаючих.

 

8. Промовець повинен виступати тільки з того  питання,  з якого йому надано слово. Якщо промовець виступає не з того питання, з якого йому надано слово, або перевищує встановлений для виступу час, головуючий, після попередження, позбавляє промовця слова.

 

9. Депутат міської ради  (крім міського голови,  секретаря міської ради,  голів постійних комісій міської ради ,  представника від депутатської фракції (групи), доповідача) може виступати на засіданні міської ради  з одного й того ж питання  чи пропозиції,  які будуть ставитися на голосування,  не більше двох разів, не враховуючи внесення поправок у ході засідання міської ради . Повторно  слово  депутату міської ради  може надаватися тільки в разі необхідності процедурним рішенням міської ради , прийнятим без обговорення.

 

10. Позачергово,  але не перебиваючи промовця,  головуючим на засіданні надається слово для довідки,  відповіді на  запитання, роз'яснень щодо:

 

- процедурних питань;

- порядку ведення засідання міської ради ;

- постановки відкладеного питання;

- неприйняття рішення;

- неприйнятності питання;

- внесення поправки або заперечення щодо неї.

У ході обговорення доповідач  і  співдоповідач  можуть давати довідки щодо своїх виступів,  для цього їм  позачергово надається слово.

11. Запитання  доповідачам  і  співдоповідачам  ставляться письмово або усно. Запитання формулюються коротко й чітко. Головуючий на засіданні оголошує  письмові  запитання  та  надає слово для  одного  запитання  депутату міської ради   за  чергою  на  засадах рівності.

Депутат міської ради , який поставив запитання, може уточнити та доповнити його,  а також оголосити,  чи задоволений він відповіддю. Тим,  хто виступає в обговоренні,  запитання не ставляться,  за винятком уточнюючих запитань від головуючого на засіданні міської ради .

 

12. Якщо депутат міської ради  вважає,  що виступаючий або головуючий на засіданні неправильно тлумачить його слова або дії, він може в письмовій формі звернутися до головуючого з  проханням  надати йому слово для пояснень чи зауважень.  Слово надається відразу після звернення.

 

13. Доповіді та співдоповіді,  як правило, виголошуються з трибуни.

 

14. За звичайних обставин виступ промовця не переривається.

 

15. Якщо головуючий на засіданні міської ради   не  представив  промовця під  час надання йому слова,  промовець представляється на початку виступу,  а у разі виступу  від  депутатської фракції (групи)  чи постійної комісії міської ради – зазначає  і її назву.

 

16. Після закінчення обговорення головуючий повідомляє  депутатів міської ради   про перехід до голосування.  З цього моменту слово може надаватися тільки щодо процедурних питань способу  чи  порядку голосування і тільки до моменту оголошення головуючим процедури голосування.

 

17. Під час пленарних засідань депутати міської ради  не  повинні  заважати виступаючим (дією, криком, тупотом тощо), а також  під час виступів депутатам міської ради  не  рекомендується  ходити  по сесійному залу, під час голосування залишати сесійний зал.

 

18. Якщо депутат міської ради  своєю поведінкою заважає проведенню засідання міської ради , головуючий персонально попереджає його. Після другого попередження за рішенням міської ради більшістю  голосів  від  кількості присутніх головуючий пропонує йому залишити сесійний зал,  при цьому, якщо депутат міської ради відмовляється, то головуючий припиняє засідання міської ради .

У випадку  грубого порушення дисципліни в сесійному залі, головуючий може оголосити перерву або закрити  засідання,  при цьому засідання переноситься на наступний день.

 

19. За дорученням міської ради,  міського голови,  секретаря міської ради питання порушення  депутатської  етики  передаються  на  розгляд постійної комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності,  гласності та  законності.

 

Стаття 24. Організація розгляду питань

 

1. Обговорення питання на пленарному засіданні міської ради включає:

 

- доповідь, запитання доповідачу і відповіді на них;

- співдоповіді  (у разі необхідності),  запитання співдоповідачам і відповіді на них;

- виступи депутатів міської ради з оголошенням та обґрунтуванням окремої думки,  якщо вона є додатком до  висновків  чи  пропозицій постійних комісій міської ради, з приводу яких виступали доповідачі, за умови, що окрема думка не була поширена серед депутатів міської ради разом із висновком відповідної постійної комісії міської ради;

- виступ ініціатора внесення пропозиції;

- внесення  й  обговорення пропозиції,  а також прийняття рішення міської ради щодо відкладених питань і питань, які не прийняті, якщо такі є;

- виступи по одному представнику від  постійних  комісій міської ради, які бажають виступити;

- виступи   представників   від   кожної   зареєстрованої депутатської фракції (групи), які бажають виступати;

- виступи депутатів міської ради, що записались для обговорення питання;

- оголошення головуючим на засіданні міської ради про припинення обговорення  та повідомлення про тих,  хто виступив і записався на виступ;

- заключне слово співдоповідачів і доповідача;

- уточнення та оголошення головуючим на засіданні міської ради пропозицій,  які надійшли щодо обговорюваного питання і будуть ставитися на голосування;

- виступ з мотивів голосування депутата міської ради – ініціатора  внесення пропозиції,  що розглядається,  якщо він  не  використав права на виступ перед оголошенням припинення обговорення;

- виступи  з  мотивів  голосування по одному представнику від кожної зареєстрованої депутатської фракції (групи), які бажають виступити;

- виступи депутатів міської ради з мотивів голосування.

Якщо список бажаючих виступати вичерпано або ніхто  не подав заяву про надання слова,  а також у разі закінчення визначеного для обговорення часу чи прийняття процедурного рішення про скорочення обговорення,  головуючий на засіданні міської ради оголошує припинення обговорення питання порядку денного сесії міської ради.

 

2. Рішення  щодо  поправок з процедурних питань та інших, прямо зазначених у Регламенті питань,  приймаються міською радою після скороченого обговорення, яке включає:

- виступи ініціаторів із внесенням та обґрунтуванням пропозицій;

- виступ голови або представника відповідної постійної комісії міської ради, якщо приймається  рішення міської ради  щодо  питання,  яке  готувалося  цією постійною комісією міської ради;

- виступи депутатів міської ради на підтримку та проти прийняття  пропозиції;

- уточнення та оголошення головуючим на засіданні міської ради  пропозицій, які надійшли і будуть ставитися на голосування;

- виступи з мотивів голосування  по одному  представнику від кожної зареєстрованої депутатської фракції (групи).

При застосуванні процедури скороченого обговорення головуючий на засіданні міської ради надає слово за усним або письмовим зверненням депутатів міської ради.

3. У  ході  обговорення  питання на засіданні міської ради можуть вноситися:

 

- пропозиції   щодо  порядку  ведення  засідання  та  організації розгляду питання;

- питання про неприйнятність та відкладені питання;

- пропозиції щодо обговорюваного питання, які є наслідком розгляду  цього питання на поточному пленарному засіданні міської ради,  та поправки до них;

- пропозиції і поправки відповідної постійної комісії міської ради;

- пропозиції і поправки, внесені депутатськими фракціями (групами);

- інші питання, пропозиції, поправки, можливість внесення яких на засіданні ради встановлена Регламентом.

 

4. Після обговорення  питання порядку денного сесії міської ради до початку голосування голова постійної комісії міської ради чи керівник депутатської фракції (групи) може внести  вмотивовану пропозицію про перерву в засіданні для погодження позицій. Тривалість перерви пропонується головуючим. Така пропозиція  приймається  процедурним рішенням за підтримки третини депутатів міської ради від загального складу міської ради.

 

5. У ході обговорення питань депутати міської ради, юристи міської ради в будь-який час можуть ініціювати  питання  про їхнє неприйняття з таких підстав:

 

- їхньої  невідповідності ратифікованим міжнародним договорам та угодам;

- їхньої  невідповідності  Конституції України або  чинним  законам, прийнятим рішенням міської ради;

- їхнє прийняття не входить до компетенції міської ради;

- з інших підстав, якими обґрунтовується виступ.

У  разі  порушення  кількох питань про неприйняття, обговорення здійснюється  одночасно,  і  на  голосування  вони ставляться в порядку їхнього надходження.

 

6. Розгляд  питання  порядку денного сесії міської ради не може перериватися розглядом інших питань порядку денного сесії міської ради.

 

7. Голосування не відокремлюється в часі  від  оголошення головуючим  на засіданні міської ради пропозицій,  що ставляться на голосування.

 

8. На голосування ставляться всі пропозиції, поправки,  що надійшли в письмовому або усному вигляді і не були відкликані.

Автор пропозицій, поправок, які були запропоновані в усній формі  і враховані в рішенні міської ради, може подати їх до закінчення пленарного засідання міської ради в секретаріат міської ради в письмовій формі.

 

9. Якщо окрема думка депутата міської ради містить пропозиції щодо обговорюваного питання, головуючий на засіданні міської ради оголошує ці пропозиції й ставить їх на голосування також.

 

10. У разі,  коли дві або більше пропозицій, що стосуються одного  й того ж питання,  виключають одна одну (альтернативні пропозиції),  міська рада, якщо вона не приймає іншого рішення, проводить голосування за пропозиції у порядку їхнього  внесення.  Результатом  вибору однієї з таких пропозицій є відхилення інших  і решта на голосування не  ставиться.   

 

11. Внесена до пропозиції поправка ставиться на голосування раніше,  ніж сама пропозиція.  Якщо внесена поправка має на меті відхилення пропозиції,  то на голосування ставиться текст пропозиції.

Поправка до поправки ставиться на голосування  раніше, ніж основна поправка. У поправку до поправки зміни і доповнення шляхом голосування не вносяться,  а подаються у вигляді окремої пропозиції.

У разі внесення до пропозиції двох або більше поправок головуючий  проводить голосування спочатку щодо поправки,  яка найбільше змінює суть пропозиції,  потім  щодо  поправки,  яка менше змінює суть пропозиції, після неї – щодо поправки-доповнення і так далі,  доки всі поправки не будуть  проголосовані. Якщо ж  результатом  прийняття однієї поправки буде відхилення іншої альтернативної поправки,  остання на голосування не ставиться. Після голосування поправок до пропозиції на голосування в цілому ставиться пропозиція з внесеними до неї  поправками.

 

12. Тексти пропозиції чи поправки до питання порядку денного сесії міської ради,  що будуть ставитись на голосування,  повинні оголошуватися. При цьому називається депутат міської ради, постійна комісія міської ради, депутатська фракція (група), що ініціювали внесення пропозиції чи поправок до питання порядку денного сесії міської ради.

 

13. Перед  голосуванням  кількох  пропозицій або поправок, які виключають одна одну,  головуючий на засіданні  послідовно оголошує їхній зміст і,  якщо немає зауважень до їхнього змісту, проводить голосування щодо кожної поправки чи пропозиції окремо.

Після  голосування всіх поправок за проект рішення міської ради голосується в цілому.

Голосування по проекту рішення міської ради може проводитися в цілому за весь проект рішення міської ради або за окремими пунктами, розділами, а потім в цілому.

Після  закінчення  голосування головуючий на засіданні оголошує його повні результати і прийняте рішення.

 

14. Після оголошення  головуючим на засіданні міської ради початку голосування ніхто не може переривати голосування. З початку процедури  голосування  і до оголошення його результатів слово нікому не надається.

 

У  разі порушення процедури голосування або виникнення перешкод під час його проведення негайно проводиться  повторне голосування без обговорення.

 

15. Якщо  результат  голосування   викликає   обґрунтовані сумніви, міська рада може здійснити повторне голосування.

 

Стаття 25. Голосування на пленарних засіданнях міської ради

 

1. Голосування на пленарних засіданнях міської ради проводиться:

 

- відкрите - шляхом підняття (не підняття) депутатом міської ради мандата;

- поіменне - шляхом опитування;

- таємне - шляхом подачі бюлетенів.

 

2. Відкрите голосування проводиться підняттям мандата за кожну альтернативу.  Члени лічильної комісії міської ради проводять підрахунок голосів, голова лічильної комісії міської ради повідомляє про результат голосування за кожну альтернативу.

 

3. Поіменне голосування проводиться за рішенням міської ради, прийнятим більшістю від загального складу міської ради. Поіменне  голосування  проводиться  шляхом зачитування головою лічильної комісії міської ради списку депутатів міської ради. Кожен депутат міської ради при зачитуванні  його  прізвища оголошує своє рішення з варіантів – «За», «Проти», «Утримався».  Члени лічильної комісії міської ради  проводять підрахунок  голосів,  голова лічильної комісії міської ради повідомляє про результат голосування за кожен варіант.

 

4. Таємне голосування проводиться за рішенням міської ради, прийнятим більшістю від загального складу міської ради, та у випадках,  передбачених законодавством та Регламентом. Виключно таємним голосуванням проводиться голосування стосовно персональних кандидатур. При цьому депутат міської ради, що  бере участь у голосуванні,  відзначає у виданому йому бюлетені вибрані ним варіанти з тих,  що виносяться на голосування.

Лічильна комісія міської ради встановлює і доводить до відома депутатів міської ради:

 

- час і місце проведення голосування;

- порядок заповнення бюлетеня;

- критерії визнання бюлетеня недійсним;

- порядок організації голосування.

Бюлетені для таємного голосування з питань, що поставлені  на голосування,  виготовляються за дорученням лічильної комісії міської ради апаратом ради міської ради за формою, підготовленою лічильною комісією й

 

затвердженою  рішенням міської ради, прийнятим більшістю від загального складу ради.

Перед початком таємного голосування лічильна комісія міської ради:

 

- отримує  від  апарату міської ради  складений  в алфавітному порядку (по депутатських фракціях (групах) список всіх депутатів та бюлетені для таємного голосування;

- опломбовує скриньку для таємного голосування й забезпечує всі умови для повного дотримання таємниці голосування.

На підставі  посвідчення  депутата міської ради  члени лічильної комісії міської ради видають кожному депутатові міської ради один бюлетень, за отримання якого депутат міської ради розписується. Депутат міської ради заповнює бюлетень в окремо відведеному приміщенні чи частині приміщення.  Умови голосування повинні забезпечувати закритість процесу заповнення бюлетеня. Заповнені бюлетені опускаються у скриньку для таємного голосування.

Після закінчення голосування лічильна  комісія міської ради відкриває скриньку  для  таємного  голосування і здійснює підрахунок голосів. При підрахунку голосів і встановленні результатів голосування можуть бути присутні лише члени лічильної комісії міської ради.

Про  результати  таємного голосування лічильна комісія міської ради складає протокол, який підписують усі члени лічильної комісії міської ради. Голова лічильної комісії міської ради оголошує результати голосування.

 

5. У випадку проведення таємного голосування при обранні та погодженні посадових осіб міської ради та її виконавчих органів кандидат вважається обраним, якщо за нього проголосувало більше половини від загального складу міської ради. Якщо жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів, проводиться другий тур голосування по двох кандидатах, які набрали найбільшу кількість голосів. Якщо в першому турі друге місце розділили два або більше кандидатів, або три і більше кандидатів розділили перше місце, між ними проводиться проміжний тур таємного голосування за право участі в другому турі.

 

6. Таємне голосування вважається таким, що відбулося, якщо кількість депутатів, що взяли участь у голосуванні, становить більше половини від загальної чисельності ради.

 

7. Під час голосування всіх видів по кожному окремому питанню порядку денного сесії міської ради депутат міської ради має один ухвальний голос, який має волевиявлення у вигляді одного із варіантів: «За», «Проти», «Утримався».

Депутат міської ради має право не брати участь у голосуванні.

Депутат міської ради зобов’язаний особисто здійснювати своє право на голосування.

 

 

Стаття 26. Прийняття рішень на пленарному засіданні міської ради

 

1. На пленарних засіданнях міська рада, у межах своїх повноважень, приймає:

 

- нормативні та інші акти у формі рішень;

- звернення, заяви – рішення міської ради, звернене до не підпорядкованих міській раді суб'єктів із закликом до певних дій та ініціатив,  що містять у собі виявлення  позиції міської ради з певних питань;

- процедурне рішення - рішення,   прийняте міською радою з  процедурних питань.

 

2. Рішення міської ради приймається на її  пленарному  засіданні   відкритим  голосуванням більшістю голосів від загального складу міської ради,  за винятком випадків, зазначених у Регламенті.

При  встановленні результатів голосування до загального складу міської ради включається міський голова,  якщо він бере участь у  пленарному засіданні міської ради, і враховується його голос.

Депутат міської ради, що був відсутній під час голосування, не може подати свій голос після закінчення голосування.

 

3. Якщо при проведенні голосування з певного питання порядку денного рішення ради не прийнято, повторне голосування з цього питання можливе при прийнятті   рішення про переголосування.

Якщо проект рішення міської ради не прийнятий і після повторного голосування, то розгляд його переноситься на наступне пленарне засідання міської ради.

 

4. Рішення  міської ради  з  будь-якого питання порядку денного сесії міської ради приймається після його обговорення.   

Рішення міської ради може прийматися  без  обговорення  на  пленарному засіданні міської ради,  якщо  жоден з депутатів не заперечує проти цього.

 

5. У разі внесення пропозиції про відмову або перенесення терміну розгляду відповідного проекту або пункту проекту рішення міської ради в ході обговорення питання на сесії письмова аргументація може надаватися депутатом міської ради до апарату міської ради до кінця сесії міської ради.

 

6. За додатковими питаннями, які включені до порядку денного сесії міської ради  на пленарному засіданні міської ради, прийняття рішення міської ради здійснюється в такому порядку.

Міським головою, після внесення питання до порядку денного сесії міської ради відповідно до частини 3 статті 20 цього Регламенту, надається доручення відповідному виконавчому органу міської ради або посадовій особі до закінчення сесії міської ради перевірити включене до порядку денного сесії міської ради питання на комплектність документів, відповідність чинному законодавству, прийнятим рішенням міської ради, визначити можливість прийняття рішення міської ради за даним питанням.  

Апарат ради систематизує включені до порядку денного сесії міської ради додаткові питання та у письмовому вигляді надає їх міському голові та депутатам міської ради.

Наприкінці сесії міської ради міський голова оголошує кожне питання, яке включене до порядку денного сесії міської ради, та висновок посадових осіб, яким доручено проведення відповідної перевірки питання про можливість прийняття відповідного рішення міської ради.

У разі виявлення неможливості прийняття рішення міської ради за включеним питанням до порядку денного сесії міської ради до закінчення сесії міської ради, міський голова ставить на голосування питання про перенесення питання на чергову сесію міської ради або його зняття з розгляду сесії міської ради.

У разі виявлення можливості прийняття рішення міської ради за включеним питанням до порядку денного сесії міської ради, міський голова ставить питання на голосування для його прийняття.

 

Стаття 27. Процедурні рішення

 

1. Процедурними вважаються питання, що стосуються визначення способу розгляду питань на засіданні міської ради, зокрема:

 

-  про   перерву  в  засіданні міської ради,  перенесення  чи  закриття засідання міської ради, якщо порядок денний сесії міської ради вичерпаний;

-  про проведення додаткової реєстрації;

-  про встановлення обмежень у часі для виступів  і  дискусій у цілому;

-  про надання додаткового часу для виступу;

- про завершення обговорення питання порядку денного;

-  про зміну черговості виступів;

-  про надання слова запрошеним на засідання;

-  про терміновість розгляду питань порядку денного;

-  про  встановлення терміну відповіді на депутатський запит.

При виникненні сумніву,  чи є запропоноване до розгляду питання   процедурним,  міською радою  про  це  приймається  рішення більшістю  депутатів міської ради від загального складу міської ради. Процедурні  рішення міської ради приймаються 1/3 голосів депутатів міської ради від загального складу міської ради та фіксуються у протоколі сесії міської ради.  

 

2. Прийняття рішень з процедурних та  організаційних  питань   роботи   міської ради,  направлених  на  одноразове  відхилення закріплених у Регламенті положень,  може  прийматися більшістю депутатів міської ради від загального складу міської ради. 

 

3. Рішення, прийняте міською радою з процедурного питання,  як документ не оформлюється.

 

Стаття 28. Оформлення рішень міської ради та набрання

ними чинності

 

1. Рішення міської ради, прийняте без змін і доповнень, підписується головуючим на засіданні ради, а додатки підписує секретар міської ради.

Після прийняття рішення міською радою автори проекту,  ініціатори внесення пропозицій та апарат міської ради у термін 5 робочих днів після пленарного засідання міської ради опрацьовують рішення міської ради відповідно до внесених доповнень та змін, які були прийняті на пленарному засіданні міської ради та зафіксовані у стенограмі, і подає їх до апарату міської ради для підпису міським головою.  Аркуш ознайомлення, який додається до проекту рішення міської ради, після підготовки прийнятого рішення міської ради зі змінами і доповненнями підлягає повторному візуванню в графі «ознайомлення з редакцією прийнятого рішення в разі внесення змін і доповнень» особами, які візували проект рішення міської ради перед його винесенням на розгляд міської ради. Повторне візування здійснюється авторами винесення проекту рішення.

Виконавець проекту рішення міської ради несе відповідальність за оформлення рішень міської ради у відповідності до прийнятих міською радою проектів рішень міської ради, підтверджених стенограмою пленарного засідання міської ради.

Рішення міської ради для підпису міським головою готується на відповідному бланку міської ради і подається до апарату міської ради.

Керівник апарату міської ради після отримання оформлених та завізованих відповідно до вимог Регламенту рішень міської ради передає їх на підпис міському голові.

Секретар міської ради підписує додатки до рішення міської ради.

 

2. Після підписання рішення міської ради міським головою керівник виконавчого органу міської ради з протокольної роботи згідно з протоколом голосування на пленарному засіданні присвоює рішенню міської ради номер та відправляє завірені копії адресатам згідно з розрахунком розсилки.

 

3. Оригінали рішень міської ради, протоколи засідання міської ради, аудіограми та стенограми пленарних засідань сесій міської ради зберігаються у загальному відділі виконкому міської ради.

4. Рішення ради у п'ятиденний термін з моменту його  прийняття може бути призупинено міським головою і винесено на повторний розгляд ради  із  обґрунтуванням  зауважень.  Міська рада  зобов'язана у двотижневий термін повторно розглянути рішення. Якщо міська рада відхилила зауваження міського голови й підтвердила попереднє рішення 2/3 голосів від загального складу міської ради, воно набирає чинності.

5. Рішення міської ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їхнього офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачене рішенням міської ради. Оприлюднення здійснюється у засобах масової інформації, засновником яких є міська рада, на офіційному сайті міської ради та офіційному сайті ІАЦ «ЛІГА», якщо міською радою не встановлено пізніший термін введення цих рішень у дію.

Рішення міської ради ненормативно-правового характеру набирають чинності з моменту їхнього підписання міським головою.

Рішення міської ради нормативно - правового характеру оприлюднюються не пізніше 30 днів з моменту їхнього прийняття.

 

6. Депутати міської ради можуть замовити та отримати завірені печаткою протокольної частини копії рішень міської ради в апараті міської ради.

7. На письмову вимогу громадян або юридичних осіб їм може бути видана копія рішень міської ради в порядку, визначеному Законом України «Про звернення громадян», Законом України «Про інформацію» та іншим чинним законодавством, Статутом територіальної громади міста Миколаєва.

8. Виготовлення витягів з рішень міської ради здійснює виконавець, проставляючи при цьому підпис на зворотному боці витягу, крім витягів, що виготовляються виконавчим органом міської ради з протокольної роботи на виконання звернень депутатів міської ради, громадян, юридичних осіб, а також правоохоронних органів. Відповідальність за відповідність витягу оригіналу документа несе виконавець.

Засвідчення витягів здійснює виконавчий орган міської ради з протокольної роботи шляхом проставляння печатки (негербової) та штампу «Згідно з оригіналом».

 

Стаття 29. Протокол та стенограма пленарного засідання

міської ради

 

1. Протокол і стенограма пленарного засідання  міської ради є офіційними документами, що підтверджують процес обговорення і прийняття рішення міською радою. Ці документи надаються депутатам міської ради та іншим зацікавленим особам апаратом міської ради за їхнім письмовим зверненням на ім’я секретаря міської ради.

2. Засідання міської ради заноситься до протоколу. Ведення протоколу здійснює загальний відділ виконкому міської ради.  Протоколи сесій міської ради підписує міський голова,  а у разі його відсутності - секретар міської ради,  у випадку,  передбаченому пунктами 7, 8 статті 46 Закону  України «Про місцеве самоврядування в Україні», - депутатом  ради,  який  за  дорученням  депутатів   головував   на засіданні.

 

3. У протоколі засідання міської ради зазначаються:  дата, час, місце, кількість депутатів міської ради,  присутніх на пленарному засіданні,  питання порядку денного сесії міської ради, які винесені на розгляд,  прізвища  виступаючих, всі винесені на голосування питання й пропозиції,  їхнє рішення, спосіб їхнього вирішення,  остаточні результати голосування та прийняті рішення міської ради.

 

4. Засідання міської ради стенографується або фіксується цифровими засобами аудіозапису.  Стенограма повинна повністю відбивати хід обговорень.  Вона повинна також містити інформацію  про  день, час, місце  проведення,  порядок  денний засідання,  прізвище, дані про  поіменну  реєстрацію  депутатів міської ради,  список  депутатів міської ради, відсутніх з поважних причин,  повні результати голосування, у тому числі  таємні та поіменні, тексти неоголошених виступів, особисті думки  депутатів міської ради,   депутатських   груп   (фракцій), постійних комісій міської ради, письмові запити депутатів міської ради.

 

5. У випадку допущення у стенограмі  стилістичних  неточностей,  апарат міської ради разом із зацікавленим депутатом міської ради уточнюють текст виступу.

 

6. Кожний аркуш  стенограми  підписується  (із   зазначенням прізвища,  ім'я та по батькові) особою, яка відповідає за викладений текст у цьому аркуші.

 

7. Аудіозапис виступів на пленарному  засіданні міської ради зберігається в міській раді.

_________________________________________________________


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: